ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.07.2019 10:01:00

Ministr nekoná, doplácejí na to pacienti z pohraničí

Ministr nekoná, doplácejí na to pacienti z pohraničí

Komentář na facebookovém profilu ke kauze Lužické nemocnice v Rumburku

 Rumburk je sice od našeho Slovácka úplně na druhém konci republiky, přesto pozorně sleduji situaci, která zde eskalovala v souvislosti s existenčními problémy Lužické nemocnice. Problémy, které ohrožují dostupnost zdravotní péče pro obyvatele celého Šluknovského výběžku, totiž názorně ukazují, jak jsou ze strany státu dlouhodobě finančně diskriminovány nemocnice v malých okrajových regionech.

Pokládám doslova za skandální, když se pak ministr zdravotnictví distancuje od řešení problému s tím, že vše je zodpovědností krajské a místní samosprávy. Ministr asi zapomněl, že je to on, kdo má nastaveným systémem garantovat, že zdravotnictví bude prostřednictvím plateb od zdravotních pojišťoven dostupné pro všechny pacienty, bez ohledu na to, jestli žijí v Praze nebo v českém či moravském pohraničí.

Není možné, aby za úplně stejný úkon dostávaly nemocnice od zdravotních pojišťoven více než trojnásobně rozdílné platby právě jen k vůli regionu, ve kterém působí. To je stav, který se snažíme společně s dalšími kolegy senátory změnit naší ústavní stížností, kterou jsme podali na konci minulého roku. A jak je vidět, přicházíme s tímto tvrdým atakem na řešení doslova za minutu dvanáct, protože dvacet let bobtnající „nesystém“ začíná mít první oběti.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama