Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,16. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

9. 1. 2018 8:36:00

NKÚ si posvítí na neziskovky

NKÚ si posvítí na neziskovky

Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí Nejvyššího kontrolního úřadu zaměřit se také na kontrolu nevládních neziskových organizací

 Že by se blýskalo na lepší časy? Musím se přiznat, že rozhodnutí Nejvyššího kontrolního úřadu, který oznámil, že se chce zaměřit také na kontrolu nevládních neziskových organizací, které čerpají velké dotace z veřejných rozpočtů, mi udělalo radost. Konečně se totiž začíná zvedat opona, za kterou se ukrývá velké množství nátlakových, „politických“ anebo jinak zcela zbytečných neziskových organizací, které vznikly jen proto, aby tahaly velké miliony z veřejných rozpočtů a dávaly práci jinak na trhu práce těžce uplatnitelným aktivistům.

Znovu opakuji, ani zdaleka neházím všechny neziskovky do jednoho pytle. Po 18 letech činnosti Nadace SYNOT velmi dobře vím, jak je činnost skutečně potřebných neziskových organizací nenahraditelná. Ale právě tyto trpí velkým nedostatkem finančních prostředků. A to podle mého soudu jen proto, že na systému, ve kterém se ročně rozdá více jak 16 miliard Kč, parazitují ty, které reálně ničemu nepomáhají, jen vytváří umělá témata a zdánlivou potřebu státu řešit tyto problémy, tedy je ve velkém financovat.

Vítám proto rozhodnutí Nejvyššího kontrolního úřadu, který si posvítí na financování neziskovek, a třeba i postup policie, která začíná prošetřovat ekologické aktivisty a jejich vyděračské praktiky.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout