Ivo Valenta

  • BPP
  • Zlínský kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.08.2020 11:47:00

Nedopusťme, aby za nás rozhodoval strach

Nedopusťme, aby za nás rozhodoval strach

Komentář na facebookovém profilu k důsledkům přehnaných restrikcí ze strany vlád některých zemí

 Tento článek (ZDE) naprosto přesně popisuje důsledky koronavirové pandemie, respektive přehnaných restrikcí ze strany vlád některých zemí. Norští vědci si dali tu práci a spočítali přesné dopady opatření, při kterých došlo „k vypnutí běžného života“. A není to veselé čtení. K obdobnému závěru by jistě přišli i čeští vědci, pokud by se do stejného průzkumu pustili.

Klobouk dolů před postojem norské premiérky, které dokázala svým lidem přiznat, že řadu rozhodnutí přijala jen ze strachu – v tomto směru je ve své sebereflexi zřejmě, jak uvádí článek, mezi evropskými politiky unikátem…

Nedopusťme, aby strach jednal za nás a ovládal nás. Je třeba, abychom pandemii čelili s rozumem. Nepodceňuji rizika, nicméně nedělejme z koronaviru většího strašáka, než jakým ve skutečnosti je. Lidé čelí i mnoha jiným, závažným onemocněním.

Ekonomiku není možné znovu zastavit a ani přibrzdit. Škody by byly tentokrát už fatální. Znovu opakuji, že bychom měli být především zodpovědní my všichni. Pak žádné přehnané restrikce, které ve finále způsobí více škody než užitku, nebudou zapotřebí.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama