ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.06.2020 6:28:00

Nemáme snad jiné priority?

Nemáme snad jiné priority?

Komentář na facebookovém profilu k snaze o legislativní ukotvení chovu slepic mimo klece

 Upřímně se divím a překvapuje mne, že dokonce zástupci některých pravicových stran spíše než prioritní témata, mezi které řadím např. pomoc ekonomice naší země a zvláště podnikatelskému sektoru, řeší zcela jiné, zástupné záležitosti. Mám na mysli například snahu o legislativní ukotvení chovu slepic mimo klece a podobně.

Hned v úvodu musím říci, že zásadně nesouhlasím s jakýmkoliv týráním zvířat a tam, kde k němu skutečně a prokazatelně dochází (a to myslím obecně), je na místě zasáhnout. Mám rád zvířata v přírodě a jejich přirozeném prostředí. Na druhou stranu se mi však nelíbí, že jsme na prahu dalších zákazů a diktátů. Do těchto záležitostí navíc promlouvají ti, kteří o dané problematice často nic nevědí. Nemají zkušenosti z příslušného oboru a jsou ovlivněni pouze médii. Vědí například, jak zmiňuje ředitelka pro společnou zemědělskou politiku české Agrární komory, že v opravdu velkých hejnech dochází ke klování, bitkám až úhynu drůbeže?

Každý zákazník má možnost volby, jaké vejce si koupí. Ponechme mu tuto svobodu a trh si poradí sám. Dnes přece není nejmenší problém si koupit vejce od farmáře, kde slepice běhají po dvorku. Stejně tak v obchodech poznáme dle označení, z jakého chovu vejce pocházejí.

Pokud budou zákazníci preferovat vejce od slepic z volného chovu, trh se tomu přirozeně přizpůsobí. Bude to ale přirozená regulace, nikoliv diktát.

Vážně nerozumím tomu, že v době, kdy je potřeba podnikatelům vytvářet podmínky k tomu, aby ustáli dopady krize, se pro ně vymýšlejí další regulace a zákazy.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama