Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,16. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.02.2018 8:34:00

Nesnížené daně pro živnostníky

Nesnížené daně pro živnostníky

Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu daňový balíček vlády v demisi

 Vláda v demisi prý začala plnit sliby a připravila daňový balíček. Ten by měl podle ministerstva financí snížit daně zaměstnancům i živnostníkům. Opak je však pravdou.

Změna způsobu výpočtu daní totiž i většiny drobných živnostníků povede spíše k růstu jejich celkovému zdanění. Strana soukromníků proto bije na poplach a varuje před přílišným nadšením z vládního daňového balíčku. Navíc další změny způsobu výpočtu daní povede k dalším zmatům a zbytečným nákladům, které budou souviset se změnou účtování či zpracování daňového přiznání.

Snížení daní se tak bude dít jen virtuálně ve snaze zajistit si u voličů ještě vyšší podporu v jakýchkoliv budoucích volbách. Obávám se však, že tato bublina nemůže dlouho vydržet a dřív nebo později splaskne.

Lidé sice mají rádi politické sliby a zprávy v novinách o tom, že se mění ve skutečnost. Obávám se však, že rozčarování přijde s vlastním daňovým přiznáním. Pokud vláda v demisi skutečně předloží avizovaný daňový balíček do legislativního procesu, určitě budu minimálně v Senátu usilovat o to, aby v případě živnostníků došlo nejen ke skutečnému, ale hlavně radikálnějšímu snížení jejich odvodových povinností.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout