ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

4. 9. 2020 12:54:00

Podnikatelé to balí. A kdo se diví?

Podnikatelé to balí. A kdo se diví?

Komentář na facebookovém profilu k rušení živností

 Stát sice drobným živnostníkům poskytl prostor k tomu, aby se po krizi, kterou jim způsobila vládní opatření v důsledku „covidové pandemie“ znovu nadechli, nicméně tento nádech nebyl příliš hluboký.

Podnikatelé již od tohoto měsíce musí znovu platit zálohy na zdravotní a sociální pojištění. Problém však je, že tyto peníze nemají. Jsou ve ztrátách, které jim způsobilo nařízené zastavení provozů. Živnost proto řada z nich plánuje ukončit, nebo alespoň přerušit. Abychom tomu předešli, opakovaně jsem vládě navrhoval, aby daňové prázdniny pro tyto subjekty trvaly po celý rok, a to na veškeré daně.

Od začátku tvrdím, že se ekonomika a podnikatelské subjekty ze způsobeného šoku hned tak nevzpamatují. Důsledky vládních opatření budou dlouhodobé a zásadní. O to více považuji za nezbytné, aby vláda konečně vytvořila jasný a konkrétní plán pro situace, které mohou nastat, a tento plán již měl být podle mne dávno hotov.

Není možné reagovat zbrkle za chodu, není možné experimentovat a není možné zničit živobytí aktivním lidem, kteří jsou pro chod naší ekonomiky klíčoví. Musíme být připraveni.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama