ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.07.2020 8:36:00

Pohlaví je zbytečnou informací?

Pohlaví je zbytečnou informací?

Komentář na facebookovém profilu k odstranění údaje o pohlaví z dokladů v Nizozemsku

 Tak teď opravdu nevím… Připadá vám skutečně jako nejzbytečnější údaj v dokladech informace o pohlaví jejich držitelů? V tom případě tedy přemýšlím nad tím, který údaj vlastně důležitý je.

Nizozemci se rozhodli, že z občanských průkazů odstraní údaj o pohlaví jejich držitelů. Tyto informace jsou prý zbytečné. Lidé se tak mohou svobodně každý den po probuzení rozhodovat, zda z nich pro ten konkrétní den budou muži či ženy bez ohledu na to, co skutečně skrývají pod spodním prádlem.

Tohle už není ani vtipné, to je trapné. Co přijde příště? Neodstraníme informace o věku? Někdo se přece také v některých dnech může cítit mladě a svěže, jindy na sto let. A co na tom, že je datum narození pevně stanoveno… Vždyť to je přece pohlaví také!

Takto postupně můžeme odstranit z dokladů vlastně všechny informace – jsou přece naprosto zbytečné… Dejme si na zápěstí identifikační štítek s čárovým kódem a je vymalováno. Aby se pak ale zase někdo necítil být diskriminován, že má na něm delší nebo kratší čáry. Jak je vidět, na vymýšlení hloupostí si totiž lidé vždycky čas najdou.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama