Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.05.2020 12:31:00

Pomozme živnostníkům zrušením EET

Pomozme živnostníkům zrušením EET

Komentář na facebookovém profilu k podnikání po pandemii koronaviru

 Ve středu jsme na půdě Senátu diskutovali o odložení třetí a čtvrté vlny EET. O mně je všeobecně známo, že jsem velkým odpůrcem tohoto nesmyslu.

Pokud bychom chtěli „uvalit“ EET na další kategorie drobných živnostníků, dopad na ně bude velmi negativní – a je jedno, jestli to uděláme dnes, nebo „zítra“.

Dnešní doba je krutá a každý, kdo podniká, by o tom mohl dlouze vyprávět. Ne desítky nebo stovky, ale tisíce živnostníků a jejich zaměstnanců jsou doma. Mohou maximálně objíždět své uzavřené provozovny a dívat se na prázdná parkoviště. A je to opravdu smutný pohled.

Nyní proto musíme především přemýšlet nad tím, jak zase nahodit motory a naplno rozjet podnikání, ne zatěžovat podnikatele EET! Dnes bychom měli všechny podobné restrikce a omezení úplně vypustit. Už dříve jsem navrhoval, že by bylo nejlepší dát daňové prázdniny všem podnikatelům minimálně na období jednoho roku, aby nemusel státní aparát řešit systém dotací i další pomoci a přemýšlet, jak dál.

Měli bychom podpořit zrušení EET. Vždyť minimálně další dva roky nebudou podnikatelé myslet na nic jiného než na to, jak zaplatit dluhy, jak udržet lidi ve firmě a jak dát podnikání do pořádku. Je jedno, zda jsou to malé nebo velké firmy.

Mám obavu, že se teprve teď zvýší nezaměstnanost a podniky budou nuceny propouštět. Vždyť už se to děje – v mnoha firmách se setkáváme s omezováním počtu pracovníků nebo pracovní doby, protože byznys stále naplno nepřichází. To vše mne jen utvrzuje v mém dlouhodobém přesvědčení, že by měl být celý nesmysl EET zrušen.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama