Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,17. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.05.2019 13:24:00

Propastné česko-rakouské rozdíly

Propastné česko-rakouské rozdíly

Komentář na facebookovém profilu k rozdílu mezi reakcemi rakouských a českých politiků

 Rakouský vicepremiér rezignoval jen proto, že měl před volbami slibovat veřejné zakázky těm, kteří mu pomohou uspět ve volbách. Vedle toho český premiér Andrej Babiš bezostyšně posílá státní zakázky a stamilionové dotace svým (jak on říká „bývalým“) firmám, a jak se zdá, nikomu to nevadí. Pokud se někdo přeci jen má odvahu ozvat, je hned osočen z toho, že proti němu vede "kampaň".

Co tomu říkáte? Jsou Rakušané až příliš úzkoprsí a zbytečně přehánějí? Nebo nám spíše ukazují, co je a mělo by být normální v běžné demokracii? Tedy že politické skandály se nezametají pod koberec a nezakrývají dalšími chytrými sliby (o levnějším pivu, jízdenkách zdarma či navýšení rodičovských příspěvků), ale vedou k okamžité rezignaci? Máme se stále co učit!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout