ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10. 6. 2020 12:19:00

Průmysl spadl na nejhlubší dno

Průmysl spadl na nejhlubší dno

Komentář na facebookovém profilu k dopadům nouzového stavu na ekonomiku

 Dopady bezpečnostních opatření v souvislosti s pandemií koronaviru budou pro českou ekonomiku katastrofální. Ti, kteří na to upozorňovali od začátku, byli označování za přehnané pesimisty. Jenže teď tato slova potvrzují i přední ekonomové.

Například automobilový průmysl se doslova zhroutil a klesl o 80%, navíc se potýká s problémy s odbytem. Obrovské problémy zažívá také stavebnictví. Průmyslová výroba v dubnu meziročně klesla o více než třetinu. Obchodní bilance se dostala do deficitu 27 miliard. Průmysl tak spadl na nejhlubší dno minimálně v celém tomto miléniu, a to jak meziročně, tak i meziměsíčně. Dokazují to čísla ČSÚ.

Obrovskou ránu však opatření zasadila především drobným živnostníkům, kteří neměli (a neměli mít z čeho) žádné rezervy. Sám jsem navrhoval několik způsobů řešení, jak těmto osobám i firmám pomoci ihned a upozorňoval na nezbytnost co nejrychlejšího uvolnění nařízených bezpečnostních opatření. Zdaleka jsem v tomto směru nebyl jediným. Bohužel se tak nestalo a důsledky nás budou provázet ještě dlouhý čas.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama