Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,2. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.05.2019 12:13:00

Ryba smrdí od hlavy

Ryba smrdí od hlavy

Komentář na facebookovém profilu k lobbování premiéra Babiše za vlastní byznys

 Ukázkovým příkladem toho, jak Andrej Babiš v roli premiéra lobbuje za svůj vlastní byznys, je situace, kdy hájí enormní pěstování řepky v naší zemi, a ještě navíc burcuje zemědělce, tedy své dodavatele, aby se bránili proti informacím, které se šíří o řepce v médiích i na sociálních sítích. Přitom jedním z největších zpracovatelů řepky je právě společnost Preol, která patří do holdingu Agrofert.

Je ostudou, že v čele naší země stojí premiér, který díky svému gigantickému střetu zájmu hájí pěstování řepky, a tedy i totální devastaci půdy v ČR. Jeho slova o potravinové soběstačnosti pak působí naprosto komicky a mají pouze odvést pozornost jinam.

Pokud se zásadním způsobem nezmění hospodaření s půdou, dále si ji necháme chemicky zaplevelovat jedovatými herbicidy a pole budou obhospodařovat velkostatkáři, kterým jde hlavně o momentální finanční profit a nehledí na to, co bude s půdou za 10 nebo 15 let, k tradičnímu zemědělství, které si bude vážit půdy, se nikdy nevrátíme. A jako vždy, ryba i v tomto případě smrdí od hlavy.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout