Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,21. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

09.02.2019 12:45:00

Šikana živnostníků nezná mezí

Šikana živnostníků nezná mezí

Komentář na facebookovém profilu k nesmyslnému pokutování malých podnikatelů

 Tento případ je smutným důkazem toho, jak jsou v naší zemi demotivováni a doslova šikanováni drobní živnostníci. Namísto toho, aby si stát a jeho kontrolní instituce právě těchto aktivních lidí vážily a na mušku si vzaly skutečné nepoctivce a podvodníky, budou buzerovat slušné lidi a pokutovat je za sebemenší pochybení.

Například podnikatel, který svůj příběh popisuje, byl – čtěte dobře - „shledán vinným z porušení právní povinnosti, čímž spáchal přestupek, za který inkasoval správní trest“. Jde o dvoutisícovou pokutu. A teď to nejdůležitější…za co? Téměř za nic - měl na prodejně osm kusů reflexních pásek (v celkové hodnotě dohromady necelé tři stovky), u nichž chyběly informace o tom, jak je správně skladovat, čistit atd.

Nepřipadá Vám to postavené na hlavu? V diskuzi pod samotným příspěvkem, mnozí další lidé popisují své ještě absurdnější zkušenosti. Nedivím se tomu, že se živnostníci v naší zemi cítí jako největší zločinci a vyvrhelové – je k nim tak totiž bohužel přistupováno. A skuteční podvodníci? Ti se jen smějí…

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama