Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,16. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.10.2018 10:23:00

Stop nesmyslným pokutám

Stop nesmyslným pokutám

Komentář na facebookovém profilu k návrhu novely zákona, povolující toleranci alkoholu 0,5 promile na cyklostezkách, vinných stezkách a silnicích III. tříd

 Dlouhodobě s kolegy senátory usiluji o to, aby si cyklisté mohli dát na cyklotrasách a vinných stezkách sklenku piva nebo pohárek vína. Nyní výbor pro zdravotnictví a sociální politiku doporučil horní komoře parlamentu přijetí naší novely, která by povolila toleranci alkoholu 0,5 promile, přičemž by se tato změna týkala jen cyklostezek, vinných stezek a silnic III. tříd.

Doufám, že poslanci tentokrát otevřou oči a novelu nepohřbí stejně, jako to udělali minule. Je na čase, aby byla nehorázným pokutám pro cyklisty za sklenku piva nebo pohárek vína, které se mohou vyšplhat až do výše 20 tisíc korun, vystavena stopka.

Naopak bychom měli podporovat vinaře a živnostníky, jejichž sklípky či provozovny s občerstvením lemují tyto trasy. Náš region je doslova protkán podobnými stezkami. A je opravdu hloupé pokutovat cyklisty za to, že ochutnají víno v místních vinných sklepích, případně že budou chtít uhasit žízeň pivem po jídle v příjemné hospůdce u cyklostezky.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout