Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,19. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

6. 10. 2019 12:17:00

Tajíme zdravější potraviny?

Tajíme zdravější potraviny?

Komentář na facebookovém profilu k legislativě EU o změnách složení potravin

 Tak tohle je opravdu postavené na hlavu. Někteří výrobci reagují na trend zdravého životního stylu a postupně například snižují obsahy soli, cukru a tuků ve svých výrobcích. Naopak přidávají více vitamínů, vlákniny a bílkovin. Jenže na základě evropské legislativy o tom musí mlčet, pokud změna nedosahuje alespoň 30 procent, v případě soli pak 25 procent.

Co je to za nesmysl? Proč by výrobce potravin nemohl o svých výrobcích komunikovat to, co sám uzná za vhodné? Proč by mu do toho měl mluvit nějaký hlavoun, který sedí u stolu v Bruselu a o práci těchto živnostníků nemá ani nejmenší ponětí? Copak zákazníci tyto informace nesmí získat? Proč? Vždyť se přece i podle nich mohou rozhodovat, co si koupí.

To je skutečný Absurdistán.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout