Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.05.2020 14:53:00

Tleskám postoji Maďarska. Postavme se unijním diktátorům

Tleskám postoji Maďarska. Postavme se unijním diktátorům

Komentář na facebookovém profilu k maďarskému odmítnutí rozsudku unijního soudu o tranzitních zónách na hranicích

Maďarská vláda se nehodlá podřídit verdiktu Soudního dvora EU. Podle něj by totiž, zjednodušeně řečeno, Maďaři museli vpouštět migranty na své území. A to zcela logicky nechtějí.

Maďarská legislativa je v tomto směru dobře nastavena. Tamní zákony totiž neumožňují udělit ochranný status člověku, který na území státu přijde z bezpečné tranzitní země. A tak vzhledem k tomu, že migranti přicházejí ze Srbska, mají smůlu a Maďaři je lifrují do zemí jejich původu – zkrátka tam, kam patří. Podle maďarské vlády navíc v dnešní době koronavirové pandemie uprchlíci představují zdravotní riziko.

Verdikt soudního dvora v praxi znamená, že by Maďarsko muselo povinně přijímat všechny migranty, kteří o to požádají. A to je opravdu nepřijatelný unijní diktát, kterému je třeba se vzepřít.

Každá země má právo na svébytnost a je jen na ní, jaké zákony přijme s cílem ochránit své vlastní území a obyvatele. A pokud se to unii nelíbí, nedivil bych se, kdyby se k odchodu z ní rozhodly po Velké Británii i další země.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama