Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,18. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.08.2019 13:49:00

To je snad špatný vtip

To je snad špatný vtip

Komentář na facebookovém profilu k výši pokuty za neočipovaného psa

 Desítky tisíc pokuta za neočipovaného psa?! To je snad špatný vtip! Stát chce mít zase všechny pod kontrolou?! Od ledna příštího roku musí být každý pes čipován. Jinak si jeho majitel sáhne do kapsy až pro dvacet tisíc korun pokuty. Stát tak chce mít kontrolu nad očkováním. Budeme snad za chvíli pod hrozbou vysokých sankcí čipováni i my, lidé, aby měl stát lepší kontrolu nad tím, zda podstupujeme pravidelná očkování?

Veterináři po novém roce nesmí neočipovaného psa ani naočkovat. Co když ale o nové povinnosti například někteří senioři nebudou vědět a potká je hlídka městské policie? To je „sedře z kůže“? A má vůbec každá městská policie v naší zemi kvalitní a funkční čtečku čipů? Troufám si říci, že nikoliv.

Navíc ten, kdo psa nebude chtít nechat čipovat, čipovat ho nenechá. Lidé raději k veterináři chodit nebudou, aby je „nenabonzoval“. Jejich zvířata tak nebudou mít kromě čipu ani povinná očkování. Nebo budou majitelé veterináře uplácet, aby jejich zvíře naočkovali i bez čipu. To je snad výhra?

Nesouhlasím s podobným nařizováním. A pokud už má vstoupit v platnost, mělo by se vztahovat až na psy pořízené, případně narozené od určitého data – nikoliv zpětně. Proč to ale nenechat na majitelích? Lidé přece mají svůj rozum a dokáží vyhodnotit, zda a v čem je pro ně čipování zvířete přínosné (například zda cestují, případně jejich pes žije jen na dvorku apod.) – kromě toho většina z nich již dnes psa čipuje zcela dobrovolně.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout