Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.05.2020 12:21:00

Tomu naši předkové říkali „motání košů s baňama“

Tomu naši předkové říkali „motání košů s baňama“

Komentář na facebookovém profilu k zneužívání roušek islámskou ideologií

 Čekal jsem, kdy koronavirovou krizi některé skupiny začnou otáčet ve svůj prospěch – a je to tady. „Muslimani“ v těch částech Evropy, kde měli zakázán nosit hadr přes obličej tvrdí, že mezi nikábem či burkou a rouškou prakticky není rozdíl. A já tvrdím, že je, navíc obrovský.

Zatímco rouška je DOČASNÉ BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ, sloužící k ochraně zdraví celé populace, nikáb nebo burka je záležitost čistě náboženská, tedy trvalá, která s ochranou obyvatel nemá pranic společného – naopak jsou lidé pod tímto typem „roušky“ prakticky neidentifikovatelní například při páchání trestné činnosti.

Rouška napomáhá k ochraně před virovými infekcemi, důvodem nošení nikábu není nic víc než skrývání obličeje. Podobné debaty jsou tak pouze nechutnou demagogií a sprostým zneužíváním současné situace.

Každý je povinen respektovat zákony a nařízení zemí, v nichž žije nebo je v nich hostem. Pokud pojede křesťan do muslimské země, musí dodržovat její pravidla. Totéž platí naopak – a to bez debat. V opačném případě jsou na místě (tak jako při každém nedodržení zákonů) sankce.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama