Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,19. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11. 10. 2019 7:32:00

Úleva, nebo bič na drobné živnostníky?

Úleva, nebo bič na drobné živnostníky?

Komentář na facebookovém profilu k návrhu paušální daně

 Dlouhodobě tvrdím, že drobní živnostníci by měli hradit paušální daň. Jsem rád, že se vláda tímto tématem nyní zabývá. Jen nevím, zda právě tento návrh koalice ANO a ČSSD je pověstnou trefou do černého. Jedná se o změnu pro drobné podnikatele s obratem do jednoho milionu korun, kteří by nově hradili pouze jednu paušální daň ve výši cca 5500 korun měsíčně. Jenže to je téměř o tisíc korun více, než dosud.

Zajímal by mne proto Váš názor. Faktem je, že živnostník nemá svůj jistý měsíční příjem. V tomto případě by však státu odevzdal 66 000 Kč za rok i tehdy, když nebude mít žádný, nebo téměř žádný příjem.

Drobní živnostníci nejsou plátci DPH, hradí silniční daň, často neznají dovolenou, nemohou si dovolit jít na nemocenskou a zakázky si musí hledat sami. Stres je jejich každodenní společník spolu s EET, kontrolním hlášením a podobně. Jaká by podle vás měla být v jejich případě hranice daňových odvodů?

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout