ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.07.2020 11:29:00

Usekneme v rámci boje za korektnost hercům palce?

Usekneme v rámci boje za korektnost hercům palce?

Komentář na facebookovém profilu k zákazům filmů v rámci boje proti rasismu

 Další absolutní úlet! Pokud nejde o trapný vtip, postavy v kresleném seriálu Simpsonovi dostanou v rámci boje proti rasismu nové hlasy nebo úplně skončí. Důvodem je nedostatečná korektnost při výběru dabingových herců.

Na jedné straně chápu, že si tvůrce seriálu může se svým projektem dělat to, co chce, a je to naprosto v pořádku. Na druhé straně však podle mého názoru tohle není nic jiného než populismus. Tím spíše, že podobné téma rezonuje u daleko více filmových projektů.

Více než třicet let nikomu nevadilo, že postavy vypadají tak, jak vypadají a jsou namluveny tím, kým jsou namluveny. Pro diváky k postavičkám tyto konkrétní hlasy neodmyslitelně patří. Najednou je vše jinak.

Co uděláme? Změníme jen herce, kteří postavy dabují? Nebo raději rovnou změníme i postavy? Vždyť jsou Simpsonovi žlutí – není i to rasismus? A jak se vlastně budou hledat vhodní dabéři? Budou muset mít žlutou barvu pleti a čtyři prsty stejně jako kreslené postavy?

A co další dabované projekty? Budou vůbec moci v budoucnu Češi dabovat například černochy? Plně souhlasím s vyjádřením jednoho z českých dabérů, herce Martina Dejdara. „To je prostě nesmysl, to je šílenství, to není žádná korektnost. Tohle je rasismus, to není nic jiného."

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama