Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,21. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

8. 3. 2020 8:38:00

Věznice musí zůstat prioritou

Věznice musí zůstat prioritou

Komentář na faebookovém profilu k rekonstrukci bývalé věznice v Uherském Hradišti

 Když mne vyhodili dveřmi, vlezl jsem oknem. Přesně tak jsem si připadal od chvíle, kdy jsem se stal slováckým senátorem a pustil jsem se do boje s větrnými mlýny, lépe řečeno do snahy přesvědčit stát, aby konečně začal řešit osud bývalé věznice v Uherském Hradišti (stručná rekapitulace je ZDE).

A jak se zdá, ledy se nejen hnuly, ale dokonce to vypadá tak, že se rekonstrukce věznice skutečně rozbíhá. A to je dobře, protože věznice je skutečně poslední výraznou pihou na kráse slovácké metropole.

Navíc je ostudou státu, že tento objekt nechal po desetiletí chátrat a neřešil absolutně nedůstojné podmínky pro místní okresní soud. Navíc si naše i příští generace zaslouží, aby právě v místech, kde totalitní režim mučil své názorové oponenty, vzniklo důstojné memento těchto hrůz v podobě nového Muzea totality.

Nesmíme však usnout na vavřínech. Sliby vládních úředníků jsou často velmi vrtkavé. Za sebe však mohu říci, že dokud se věznice neotevře "v novém", nepřestanu s tímto projektem „otravovat“ všechny kompetentní ministry a úředníky.

Na konec března jsem inicioval další pracovní setkání všech zainteresovaných organizací, abychom se vzájemně ujistili, že přípravě rekonstrukce skutečně nic nestojí v cestě.

Jestli máte chvilku, přečtěte si k tomu krátký rozhovor ZDE.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama