Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,21. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.01.2020 12:53:27

Výsledek voleb nanečisto je pro mne důležitým signálem a povzbuzením

Výsledek voleb nanečisto je pro mne důležitým signálem a povzbuzením

Před pár měsíci jsem požádal občany Slovácka o to, aby mi vystavili symbolické vysvědčení za mou dosavadní práci v Senátu.

Jedině oni totiž mají právo posuzovat, zda jsem naplnil jejich očekávání a společně s nimi skutečně dokázal zabojovat za naše Slovácko v bludišti zákonů i chodeb nepřehledných pražských paláců.

Výsledek voleb nanečisto, které jsem na konci minulého roku v této souvislosti spustil, se pro mne stává důležitým signálem v mém uvažování. Vždyť 92 % všech hlasů, které dorazily ať už fyzicky, prostřednictvím SMS, e-mailů či webového formuláře, mi vzkazovalo, že jsou s mou prací lidé spokojeni, a také si přejí, abych se znovu stal slováckým senátorem. Takový výsledek je pochopitelně pro mne velkým povzbuzením a výraznou motivací k další práci.

V každém případě bych chtěl poděkovat všem občanům Slovácka za to, že v sobě našli potřebnou dávku motivace i svého času se do této ankety zapojit. Pokládám za správné, že se můžeme i touto formou svobodně vyjádřit k dění kolem nás.  Já se dialogu ani konstruktivní debatě nevyhýbám a takovým zůstanu i nadále. Proto je pro mne vyjádřená podpora občanů důležitým signálem a povzbuzením v další práci pro Slovácko.

Jak jsem slíbil, výsledek tohoto hlasování pro mne bude v mnohém určující při vlastním rozhodování o tom, zda budu obhajovat svůj senátorský mandát, nebo štafetový kolík předám jiným kandidátům. Stejně, jako hlas občanů Slovácka, je však pro mne důležitý také názor a postoj mé rodiny, se kterou se budu radit o tom, co a jak dál.

Do té doby se chci soustředit především na rozdělanou práci, a pokud možno dotáhnout do konce mnoho úkolů, na kterých se svým týmem pracuji, abych pomohl životu na Slovácku. Hned v příštích dnech budu například v Senátu znovu navrhovat rozumnou toleranci alkoholu u cyklistů. Opět také zatlačíme na poslance, aby zvedli ze stolu legislativu, která zastaví Ochranný svaz autorský ve vybírání „výpalného“ tam, kde pouštění hudby nemá hospodářský význam - obzvláště v kontextu nedávné pokuty, kterou OSA dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Budu mít i sérii dalších jednání, během kterých chci napomoci tomu, aby se skutečně rozjela rekonstrukce bývalé uherskohradišťské věznice pro potřeby okresního soudu i Muzea totality. Chci pomáhat i tomu, aby ekologičtí aktivisté neházeli další klacky pod nohy při výstavbě dálnice D55, která má konečně napojit Slovácko na páteřní dálniční síť. A to je jen krátký výčet věcí, na které se chci právě teď soustředit.

Na Slovácku se nám žije dobře, možná nejlépe v celé České republice. Musíme však intenzívně bránit tomu, aby někteří politici svými mnohdy populistickými nápady, snahou všechno přehnaně regulovat či dotační nenasytností, připravili o kvalitní budoucnost naše děti.

Ivo Valenta
slovácký senátor

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama