ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13. 6. 2020 10:07:00

Z kriminálníka polobohem?

Z kriminálníka polobohem?

Komentář na facebookovém profilu k nepokojům v USA

 Rozhodně nesouhlasím s rasovou diskriminací ani s policejní brutalitou. To, co se ale děje v řadě zemí světa v souvislosti se zásahem amerického policisty, kvůli němuž pravděpodobně přišel o život kriminálník, je podle mne už za hranou všeho.

Média i zfanatizovaní demonstranti z oběti dělají poloboha. Účastnily by se tyto davy lidí demonstrací i v případě, že by obětí nebyl černoch, ale běloch, navíc bez kriminální minulosti?

Odpověď jistě známe všichni. V ulicích by byl klid. Z Floydova trestního rejstříku je dle mnoha médií zřejmé, že jde o zločince, feťáka a násilníka. Tento muž byl několikrát ve vězení, lítal v drogách, krádežích i loupežích. Bezprostředně před zatýkáním v obchodě platil falešnou bankovkou, navíc byl zfetovaný.

Opravdu tu neobhajuji jednání policisty, který se totálně selhal. Ten je ale nyní stíhán za vraždu, což je v naprostém pořádku a hrozí mu prakticky doživotní vězení. Nemyslím si proto, že je adekvátní celosvětový humbuk, který by, jak jsem již zmínil výše, nikdy nenastal, kdyby se nejednalo o černocha.

Především však za protesty, které mají upozornit na něco špatného, opravdu nepovažuji situaci, kdy se skupiny černochů dopouštějí neskutečného vandalismu, násilí, rabují obchody a podpalují auta. Omlouvají je snad „ušlechtilé pohnutky“? Je snad správné na brutalitu upozorňovat další brutalitou, která uškodí totálně nevinným lidem? Vždyť se v některých místech bílí lidé při nepokojích bojí chodit ven!

Proč tento fakt média upozaďují? Neměli by tedy teď ostatní obyvatelé namísto úvah o nutnosti zrušení policie začít demonstrovat proti tomuto násilnému a naprosto nepřijatelnému chování?

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama