Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,16. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16. 12. 2018 12:03:00

Zakáží nám i lidová rčení?

Zakáží nám i lidová rčení?

Komentář na facebookovém profilu k návrhu na zákaz používání některých útvarů lidové slovesnosti

 Jak je vidět, někteří aktivisté skutečně nemají co na práci. Jinak si nedokážu vysvětlit další hloupost, která se zrodila v jejich hlavách. Podle nich už bychom neměli používat útvary lidové slovesnosti – resp. rčení, která zlehčují násilí na zvířatech.

Konkrétně bychom měli zapomenout např. na rčení „zabít dvě mouchy jednou ranou“ nebo „dělat pokusného králíka“. Namísto toho bychom prý ve druhém případě do budoucna měli používat alternativu – „dělat zkumavku“.

Hrách na stěnu prý zatím ještě pomyslně házet můžeme. Jak tomu ale bude v případě dalších příměrů se zvířaty (například „vést žabomyší válku“, „mít hlad jako vlk“, „prokázat medvědí službu“, „udělat kozla zahradníkem“ a podobně) autoři tohoto výmyslu nesdělili.

Ani se mi nechce věřit tomu, že s podobným blábolem někdo může přijít za střízliva a ještě k tomu ho myslet vážně. Doporučil bych podobným individuím, aby se věnovali něčemu užitečnějšímu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout