Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,17. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27. 5. 2019 13:24:00

Zdražit, zdanit a zase zdražit

Zdražit, zdanit a zase zdražit

Komentář na facebookovém profilu k návrhu na zvýšení turistických poplatků

 Vláda opět připravuje trik, jak vytáhnout z kapes občanů další peníze. Po mnoha jiných experimentech teď přišly na přetřes turistické poplatky, které musí platit každý host, který se ubytuje ať už v hotelu, nebo třeba jen v kempu či v chatové oblasti. Podle představ některých poslanců by se měly tyto poplatky skokově zvýšit až o pětinásobek, tedy až na 100 Kč za každou jednu noc.

To pokládám za zcela nepřijatelné. Vždyť na jedné straně se vládní představitelé chlubí tím, jak chtějí podporovat domácí cestovní ruch, a na straně druhé pak hází klacky pod nohy všem, kteří dávají přednost trávení své dovolené právě v České republice. Vždyť nejvíc by na zvýšení tohoto poplatku doplatily například rodiny s malými dětmi, které dávají přednost dovolené v ČR.

Proto plně podporuji odmítavé stanovisko Asociace hotelů a restaurací ČR a budu věřit, že tento „přehmat“ napraví už sami poslanci. Jestli ne, určitě budu iniciovat tuto změnu v Senátu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout