Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,2. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.04.2019 11:33:00

Zlikvidujeme i trpaslíky ze zahrad?

Zlikvidujeme i trpaslíky ze zahrad?

Komentář na facebookovém profilu k zakazování a selekci pohádek

 A je to tady… Teprve před pár dny jsem psal příspěvek o tom, že ve španělské škole dětem zakázali Šípkovou Růženku a pohádku O červené Karkulce. Byly prý moc sexistické a šířily stereotypy o mužské a ženské roli. Teď se přidaly britské expertky, které si vzaly na mušku animované pohádky. Vůbec nejnebezpečnější pohádka je prý Kráska a zvíře, hned v závěsu za ní pak Sněhurka a sedm trpaslíků. A důvod?

Podržte se… Opět pohádky negativně působí na výchovu dětí. Sněhurka prý ukazuje, že starší svobodná žena (zřejmě je zde myšlena macecha) nemůže být nikdy šťastná. Sněhurka zase až moc zastává ženské role, když vaří a uklízí trpaslíkům. A samotní trpaslíci? Taky špatně. I když prý mají dobrý charakter, jejich malý vzrůst je předurčuje k tomu, že nemohou být atraktivní.

Kráska se zvířetem to projela na celé čáře tím, že se prý zamilovala do svého únosce. Můžeme začít tipovat, která země přidá na black list další pohádku. Jen abychom nakonec nemuseli třeba stěhovat i trpaslíky ze zahrádek nebo dětem klasické pohádky netiskli někde potají ve sklepě v obavách, že nás za jejich šíření zavřou…

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout