Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,2. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18. 5. 2019 12:18:00

Zoufalý daňový systém

Zoufalý daňový systém

Komentář na facebookovém profilu k českému daňovému systému

 Česko má horší daňový systém pro firmy než například Bangladéš nebo Botswana. V investicích a přijímání zákonů pak skončilo na posledním místě v celé EU. Tvrdí to vědecká studie, zpracovaná v Německu. Podle ní je právě náš systém firemních daní jedním z nejsložitějších v Evropské unii.

Tento fakt jen potvrzuje to, co dlouhodobě tvrdím. V naší zemi panuje nadměrná byrokracie a často až nesmyslná administrativa. V milionech lejster, které mají živnostníci vyplňovat (a rozhodně nejde jen o daňový systém), se vyzná jen málokdo.

A tak ve finále namísto toho, aby vláda snižovala zátěž aktivních lidí a podporovala je, hází jim pouze klacky pod nohy a vymýšlí další a další papírování a na hlavu postavené kontroly, s cílem vybrat co nejvíce na pokutách. Je čas, aby se vláda konečně pořádně chytila za hlavu a začala skutečně dělat něco pro živnostníky, na které si prozatím vzpomene jen ve chvílích, kdy potřebuje jejich volební hlasy.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout