ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

22.01.2017 18:35:29 - Evropa v čudu

Čím to je, že lidé, kteří se pasují do rolí intelektuálního výkvětu národa a jejich příznivci se chovají jako nejzarytější náckové?

Je zajímavé, jak různě chápou nevítězství různé strany. V Rakousku vyhrál nedávno volby zelený levičák a byl klid. Pravice uznala výsledek voleb a jede se dál. V Americe vyhrál republikán, hoří popelnice a auta, rabují se obchody, konají se demonstrace, fyzicky jsou napadáni i policisté i příznivci Republikánů. Američtí Demokraté mají plná ústa demokracie, lidských práv a bůh ví čeho všeho dalšího. Moralizují a poučují při jakékoliv situaci, která se jim "hodí do krámu". Ale pozor. To platí pouze tehdy, když je po jejich. A když není, je zle. To v okamžiku zahodí svůj pláštík demokracie a "milých sluníček". Okamžitě přichází velmi agresivní rétorika, která bleskurychle přerůstá k vymýšlení a okamžité realizaci nesčetných "šmejdovin", provokací, vyvolávají nepokoje a uchylují se k násilí. Při tom všem mají tu drzost a mentorují lid k tomu, aby ti "hlupáci" konečně pochopili, že jen jejich názor a vůle jsou správné a je nezbytné se jim bez výhrad podvolit. Libí se vám takový svět?

Odpověď

24.01.2017 17:06:12 - Ivo Valenta

Dobrý den,

děkuji za velmi netradiční dotaz. Ano, vůbec se mi nelíbí takový svět. Vládne v něm pokrytecká snaha přesvědčovat lidi o tom, že pouze názor úzké skupiny lidí je ten správný. Často idealistické a populistické představy o životě lidí a politice jsou nám vnucovány jako jediné možné a většinou právě takové nemají s tím, jak by se to mělo dělat, nic společného. Proč? Jsou odtržené od reality. Někdy zkrátka musíte umět dělat kompromisy a vláda není jen vládou některých, ale vládou všech. Umět naslouchat a činit kroky směřující k dosažení prosperity je výsadou skutečných státníků. A také umění uznat porážku patří mezi důležité zásady fair play politického boje. Změnit k lepšímu takový svět není snadné a je to stejně utopická myšlenka, jako recepty na "lepší život", které nám stále častěji servíruje levice...

Pěkný den

IV