ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

24.01.2017 8:18:34 - VolicPravicak

Nákupy

Pane senátore, budete ještě více kupovat média, abyste vytvořil alespoň zčásti silový komplex (nejen) proti Babišovi? Děkuji a držím pěsti ve Vašem snažení!

Odpověď

25.01.2017 17:25:33 - Ivo Valenta

 Přeji Vám hezký podvečer a děkuji za podporu.

Co se týká médií, tam skutečně nebuduji žádný komplex, jehož primárním posláním je být "proti někomu". Ať už mám na současnou agrolevicovou vládu názory jakékoliv (předpokládám, že je dobře znáte), jsem toho názoru, že média musí být nezávislá na svém majiteli. Pravdou ale je, že to v některých případech bohužel takto není. Netvrdím přímo, že redakce, spadající například pod pana Babiše, plní jeho příkazy, nicméně jen těžko si dokážu představit, že by se redaktoři cíleně snažili poukazovat na nedostatky svého chlebodárce - zvláště když je tak významným člověkem naší politické scény. To už je pravděpodobnější, že se mu budou snažit zavděčit články, které mu budou vyhovovat. A tento dojem skutečně mám - je to však pouze můj názor.

Média jsou pro mne jen investicí, takže v případě, že bych se jich s ohledem na legislativu musel vzdát, nemám problém to kdykoliv udělat. A nebudu k tomu hledat žádné berličky v podobě svěřeneckých fondů nebo přepisů na rodinné příslušníky. Byť s tímto bodem zákona nesouhlasím, protože omezuje soukromé vlastnictví, v další části - týkající se čerpání dotací a veřejných zakázek - jsem s legislativou za jedno.

Vládní činitelé by se podle mne měli rozmyslet, jestli budou čerpat tyto peníze a využívat investičních možností, nebo budou podnikat bez těchto benefitů a dál se věnovat politice. To považuji za čestné a morální. A mělo by to být automatické i bez legislativy.

S pozdravem

Ivo Valenta