ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

31.01.2017 13:51:24 - Petr Kuře

Proč

Proč si myslíte, že je Babiš v politice? A proč jste tam šel vy? Já být úspěšný podnikatel tak si radši hledím svého byznysu. Politika většinu lidí semele

Odpověď

20.02.2017 9:23:41 - Ivo Valenta
 

Dobrý den,


na obdobný dotaz jsem již mnohokrát odpovídal, ale přesto děkuji za otázku. Do politiky jsem šel, abych pomohl svému regionu. K vůli penězům to opravdu nebylo, ty, které za své politické funkce pobírám, jdou do poslední koruny na pomoc studentům Zlínského kraje. Nemám zapotřebí si takto vydělávat.


Navíc když se setkávám s podnikateli a živnostníky, všichni se shodují na tom, že narážejí na řadu nedostatků a překážek, se kterými běžný občan nic nenadělá. V těchto situacích se Vás zmocní touha to změnit. Koneckonců nikde není psáno, že z politiky zase nemůžete odejít. To je podle mne ta největší přidaná hodnota politika.


Bohužel, jak píšete, politika Vás může semlít i takovým způsobem jako semlela řadu osob. Babiš je podle mě úplně jiný případ, ten šel do veřejného života přímo s jasnými záměry, které nemají s veřejným blahem pro většinu naší společnosti nic společného. Nebo aspoň na to poukazuje skoro vším, co udělá.


Osobně jsem přesvědčen o tom, že má smysl se pokoušet prosadit dobré věci stále. Až o tom přesvědčen nebudu, odejdu z veřejného života a zase se začnu věnovat naplno pouze svému byznysu a rodině.


Ivo Valenta