JUDr. Alena Schillerová, Ph.D.

  • BPP
  • místopředsedkyně vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,93. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.08.2019 22:10:58

Jednání bylo velmi konstruktivní a rychlé

Jednání bylo velmi konstruktivní a rychlé

Ministryně financí Alena Schillerová a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová se na dnešním jednání dohodly na podobě rozpočtu rezortu MMR pro rok 2020.

Hladké jednání bylo vyvrcholením dosavadní práce expertních týmů a jeho výsledkem bylo kromě vzájemné dohody také dílčí navýšení rozpočtu kapitoly o téměř 200 mil. Kč.

„Mou hlavní prioritou bylo zajistit dostatek prostředků na řešení aktuálních problémů, které vznikají v některých obcích v důsledku intenzivního boje s kůrovcovou kalamitou. Obce v postižených oblastech se potýkají s poškozováním silnic, které jsou neúměrně zatěžovány těžkou technikou převážející zasažené kmeny stromů. Proto jsme se paní ministryní Schillerovou dohodly na uvolnění 140 mil. Kč, které tyto obce v rámci speciálního programu získají,“ uvedla po jednání ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

„Dnešní jednání s paní ministryní bylo velmi konstruktivní a rychlé. Další priority, na nichž jsme se společně dohodly, je zajištění financování digitalizace stavebního řízení a také prostředky na pořádání významných akcí v příštím roce, jako například MotoGP. Celkově bude MMR v roce 2020 hospodařit s částkou 4,8 mld. Kč jen z národních zdrojů,“ dodala ministryně financí Alena Schillerová.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout