JUDr. Andrea Češková

  • ODS
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,86. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.12.2013 9:51:21

Potraty a práva žen nesmějí sloužit ideologickým střetům levice s pravicí

Potraty a práva žen nesmějí sloužit ideologickým střetům levice s pravicí

Evropský parlament neschválil iniciativní zprávu portugalské poslankyně Editte Estrelly, jejímž cílem bylo podpořit práva žen na sexuální a reprodukční zdraví včetně svobodného práva rozhodnout se o potratu, pokud jde o nechtěné početí.

Zpráva, která sama o sobě neznamenala žádné okamžité legislativní opatření - spíše se jednalo o vyjádření názoru demokraticky volených zástupců evropské veřejnosti -, vzbudila mnoho emocí a ohlasů.
 
Andrea Češková konstatuje: "Právo žen na sexuální a reprodukční zdraví je mnohem důležitější než ideologický souboj mezi levicí a pravicí či souboj mezi politickými stranami. Tak je třeba tuto problematiku chápat. Fakt, že zpráva propagující tato práva se stala předmětem ideologických bojů mezi pravicí a levicí v Evropském parlamentu, je smutný."
 
Ve výsledku však neschválení této zprávy nic pro praktický život občanů EU de iure neznamená, pouze symbolizuje většinový názor stávajících europoslanců. "Stále se jedná o boj mezi podporovateli a odpůrci potratů. Antikoncepce, sexuální výchova a bohužel i ukončení nechtěného těhotenství jsou součástí našeho života a je třeba vnímat, že naše společnost se nemůže vrátit o sto a více let zpátky. Každá žena by měla mít možnost využít právo na sexuální a reprodukční zdraví, což znamená, že žena má mít právo o svém vlastním životě i sama rozhodovat," zdůrazňuje česká europoslankyně závěrem.

JUDr. Andrea Češková
místopředsedkyně místního sdružení
poslankyně EP
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama