JUDr. Andrea Češková

  • ODS
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,86. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

20.05.2013 10:50:07 - hanušová

BYROKRACIE V EU

Právě jsem slyšela v rádiu, že chce EK nařídit, aby veterinární přípravky nemohl již dávat (prodávat) přímo veterinář, ale člověk musel do lékárny. Je to pravda? a jak se k tomu stavíte vy osobně? Myslíte si, že vám lékarenskýz personál odpoví na vaše otázky, které nemají se zdrávkou asi moc společného? A skutečně si myslíte, že tím snížíte spotřebu veterinárních přípravků?Mě to přijde jako zase další nesmysl. To nemáte nic lepšího na práci? Když už vám jde tolik o zvířata, co třeba zjednodušit v rámci EU pro majitele předpisy pro cestování se psi? Každý stát povoluje různé rasy za různých předpokladů...

Odpověď

22.06.2013 11:10:56 - JUDr. Andrea Češková

Dobrý den,

tato tématika není v mé agendě, ale jako majitelka dvou psů také nesouhlasím s tím, aby veterinární přípravky nemohl prodávat přímo veterinář. V této věci podám otázku přímo Evropské komisi.

Pozn:

Nejaktuálnější je iniciativní zpráva, která byla přijata na plenárním zasedání v listopadu 2012 a která se týká hrozby antimikrobiální rezistence. Jedná se zejména o to, aby zvířatům nebyla podávána antibiotika i v případech, kdy to není nezbytně nutné, např. v případech, kdy jsou antibiotika přidávána do krmiva coby stimulátor růstu. Jde o to, že lidé pak tyto antibiotika přijímají v potravě a stávají se tak odolnějšími vůči antibiotikům, což vyvolá problém v případě epidemie.

Ve zprávě není přesně určeno, že veterinář může antibiotika předepsat, ale vydat je může pouze běžná lékárna. Ve zprávě je psáno, že musí být oddělen předpis od prodeje.