JUDr. Jiří Pospíšil

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,83. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

04.04.2021 8:38:00

Odmítám, aby Evropa fungovala jako zásobárna šelem pro nelegální obchod

Odmítám, aby Evropa fungovala jako zásobárna šelem pro nelegální obchod

Komentář na facebookovém profilu k nelegálnímu chovu šelem

 Česká republika se před několika lety nechvalně proslavila kauzou tygřích jatek a podle zjištění zahraničních organizací nadále figuruje v aktivním obchodu s těmito zvířaty, a to včetně obchodu nelegálního.

Téměř 70 sedmdesát velkých šelem je u nás drženo v soukromých chovech, často i v nevhodných podmínkách. Jejich odebrání a přemístění je ale prakticky nemožné, protože stát pro ně nemá vybudované žádné záchranné centrum.

Proto jsem jako europoslanec před několika týdny podpořil rodící se iniciativu, která usiluje o zakáz komerčního obchodu s tygry a jejich částmi. Nebude to lehká cesta, ale situace zašla příliš daleko. Odmítám přijmout to, aby Evropa fungovala jako zásobárna šelem pro krutý, nelegální obchod s nimi:

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama