JUDr. Jiří Pospíšil

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,81. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11.07.2020 13:17:00

Projev Merkelové byl státnický a evropský

Projev Merkelové byl státnický a evropský

Komentář na facebookovém profilu k aktuálnímu dění v Evropském parlamentu

 Pomyslným vrcholem červencové plenárky bylo vystoupení německé kancléřky Merkelové v roli šéfky předsednického státu EU, která hned na úvod vyzvdihla význam lidských práv v EU nejenom v souvislosti s koronavirovou krizí a jejich důležitost vypíchla i v krátké pasáži věnované vztahům s Čínou.

Škoda, že něčeho podobného se asi nenadějeme od českého prezidenta a premiéra, kteří Číně naopak podlézají, kde můžou. Celkově byl projev Merkelové státnický a evropský a viditelně pronášený s vědomím odpovědnosti za dosažení rychlé dohody na plánu ekonomické obnovy, která musí být nalezena mezi 27 členskými státy a EP.

EP také po třech letech složitého vyjednávání schválil tzv. silniční balíček přinášející příznivější pracovní podmínky pro řidiče kamionů, jako je maximální doba jízdy a minimální čas odpočinku, a další nová pravidla kamionové dopravy na úrovni EU, a podpořil tak stanovisko českých a slovenských autodopravců. Skončí tak nesrovnalosti mezi jednotlivými úpravami členských států, které například v Německu a Rakousku způsobovaly českým kamionům nepříjemné komplikace a potíže.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama