JUDr. Jiří Pospíšil

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.04.2021 14:42:00

Vejce do škol v Praze z bezklecového chovu

Vejce do škol v Praze z bezklecového chovu

Komentář na facebookovém profilu ke klecovému chovu drůbeže.

Jsem dlouhodobý odpůrce klecových chovů jakýchkoliv zvířat. Ročně jich tímto způsobem trpí 300 milion.

Přitom k ukončení jejich utrpení můžeme přispět i my všichni - tím, co každý z nás kupuje.

Uvědomujeme si to i my v Praze.

Školní jídelny ve školách a školských zařízeních zřizovaných hlavním městem Prahou budou odebírat vejce z bezklecového chovu. Měsíčně se jedná skoro o 3 miliony vajec.

Dnešním krokem může Praha ovlivnit chování spotřebitelů a ukázat jim, že je opravdu možné kupovat i jiná vejce než ta, která jsou získávána takto drastickým způsobem. Nestačí čekat až klecové chovy slepic u nás v roce 2027 ukončí nedávno přijatý zákon. Pokud budeme kupovat bezklecová vejce, uchráníme v následujících letech miliony slepic před bídným živořením v klecích. A to má smysl.

Pevně věřím, že Praha půjde příkladem i jiným městům a děkuji spoluautorům materiálu Adamovi Zábranskému a Vítu Šimralovi.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama