JUDr. Jiří Pospíšil

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,85. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.06.2021 19:13:00

Zvířata jsou živé bytosti a je třeba k nim takto přistupovat

Zvířata jsou živé bytosti a je třeba k nim takto přistupovat

Komentář na facebookovém profilu k ochraně zvířat.

Každý rok si 14. června připomínáme Mezinárodní den proti přepravě živých hospodářských zvířat.

Jak víte, já jsem dlouhodobým odpůrcem toho, aby byla hospodářská zvířata vystavována nesmyslnému utrpení v dálkových transportech silniční nebo lodní dopravou.

Je to zbytečná a krutá forma obchodu a ročně se stanou desítky případů, které to jenom potvrzují. Jen si vzpomeňme na případ, který se odehrál letos na jaře, kdy za lodí, která zablokovala Suezský průplav, uvízlo i 16 lodí převažující 200 000 živých zvířat. Následky byly katastrofální.

Zvířata jsou živé bytosti a je třeba k nim takto přistupovat! A dokud budu v Evropském parlamentu, budu vždy dělat vše pro to, aby tohle jejich nesmyslné utrpení skončilo! Je to možná boj Davida s Goliášem, protože agro lobby je jedna z nejsilnějších skupin, která prosazuje své zájmy, ale věřím, že to je správná věc a je třeba za ni bojovat a nepolevit. Je totiž naší povinností k zvířatům přistupovat s maximálním respektem a usilovat o to, aby jejich životní podmínky byly co nejlepší.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama