JUDr. Jiří Vyvadil

No, budeme trpět, ale udělali jsme si to sami.
  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

07.09.2016 19:33:07

Mám návrh : Vybudujme nový progresivní pracovní tábor v Letech.

Mám návrh : Vybudujme nový progresivní  pracovní tábor v Letech.

Je dobré, že se Bohuslav Sobotka tak rozčílil nad řešením romské otázky v Česku. Tak situace je katastrofická. To – jak kuse zdůraznil Andrej Babiš – před rokem 1989 rozhodně nebylo.

 Vzpomínám si, když jsem jako mladičký advokát nastoupil někdy kolem roku 1983 do Chebu. Samozřejmě, že z hlediska struktury kriminality představovali Rómové 1/3 klientů, ale přece jenom rozhodující většina z nich pracovala, byla i státem tlačena k integraci a občas se někdo z nich dostal i výše.

Když jsem se po letech už za časů naší „demokracie“ vrátil jako sokolovský senátor do karlovarského kraje a zavítal i do Chebu, byl jsem zděšen…

Dnes prakticky nikdo nepracuje, vybydlená část Chodova…Šílené.

Po celých 25 let nastupovala jedna generace politiků za druhou, měla lidskoprávní řeči o diskriminaci, vydávaly se stovky miliónů na zcela pochybné akce a výsledek je, že 90 % Rómů žije ze sociálních dávek.

Ale to není jejich chyba.

To je chyba Sobotků, Gabajů, Kocábů a samozřejmě Dienstbierů.

Pracovní  kárný tábor v Letech, jak známo, byl vytvořen zcela legitimně pro kriminálníky, vracející se z vězení, Rómů zpočátku bylo minimum, později jich přibývalo…

Internační tábory bohužel v té době byly jakousi módou – a nemyslím tím koncentrační tábory – hitlerovského Německa.

V USA bylo internováno – pokud vím asi 130 000 Japonců a museli opustit veškerý svůj majetek. Nevím, zda by se našel americký politik, který by se odvážil je nazvat koncentračními tábory. Byl by ostatními pokládán za vlastizrádce…

Pane Sobotko, chce to také úctu k vlastnímu národu, ale tu vy nemáte.

Chválíte sudetské Němce a  tleskáte akcím Žít Brno a ANO, kteří se bouří proti jejich transferu, Vašimi slovy jde jistě o vyhnání.

Jestli se dnes nazýváme Džunglí, to co provedli uprchlíci v Calais, tak Vás mohu ujistit, že většina dnešních Rómy obývaných sídlišť se s Džunglí v ničem nezadá.

Váš ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier jednou za čas do Letů přijede a má jen nabubřelá prázdná slova, ze kterých se dělá zle i občanům rómského původu.

Začněte konečně něco dělat nemoralizujte v jednom šiku s Kalouskem a Schwarzenbergem.

Je nezbytné vybudovat po celé zemi síť pracovních táborů, kde Romové, pokud  nejsou schopni za běžných podmínek získat zaměstnání, budou moci bydlet a bude jim jasně přidělená práce.

Škrtněte příspěvky na bydlení, ze kterých je tyjí majitelé odpudivých ubytoven a vytvořte pracovní tábory. Tam samozřejmě musí platit řád, pořádek a přiměřený režim.

Gheta, která narůstají po celém Česku  téměř geometrickou řadou nikdo z nás nepotřebuje.

Opakuji : Konečně začněte něco dělat. Už to stejně máte za pár…

V Letech můžete začít a docela rád si poslechnu Váš projev k jeho zahájení.

Poprvé by snad měl smysl. 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama