JUDr. Jiřina Rippelová

ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,33. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

02.08.2012 1:11:10

Putování po zaniklých obcích Domažlicka

Putování po zaniklých obcích Domažlicka

Vranov, Křížová Huť, Stará Huť, Mostek, Valdorf, Novosedly – to jsou názvy některých obcí, které dnes již na mapě Domažlicka nenajdete.

Nenajdete domy, nenajdete školu, hospodu. V některých místech najdete jen zbytky stavebního základu doprovázeného instalovanými dobovými fotografiemi obcí. Bylo jich 15 – obcí, které v roce 1930 existovaly, kde v 679 domech žilo téměř 1.100 obyvatel. Po stopách zaniklých obcích Domažlicka, spojenou s návštěvou turistických zajímavostí v sousedním Bavorsku se dne 31.7.2012 vydali senioři a zdravotně postižení nejen z Domažlic, ale zejména z Poběžovicka. Nejenom pro ně byl včerejší den zážitkem. I já jsem se dozvěděla spoustu zajímavých historických i zeměpisných informací z úst místopředsedy KČT Domažlice Karla Bílka. Poděkování za organizaci celého zájezdu určitě patří paní Jarušce Sokolové z Poběžovic.
Jiřina Rippelová
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama