JUDr. Jiřina Rippelová

ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,28. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.09.2012 20:25:00

Tisková zpráva - "Přes prsa a na kole"

Tisková zpráva - "Přes prsa  a na kole"

Sušice 21. 9. 2012. - Současná senátorka a nezávislá kandidátka za Stranu Práv Občanů ZEMANOVCI Jiřina Rippelová zahajuje ve čtvrtek 27.9.2012 hlavní část svojí kampaně pro senátní volby, jejichž první kolo se uskuteční ve dnech 12. a 13. října.

Ve své kampani chce někdejší starostka Sušice přiblížit hlavní témata, kterým se ve své práci věnovala v Senátu v uplynulých šesti letech, a které by ráda rozvíjela i v příštím volebním období.
Jiřina Rippelová představuje své priority takto: „Dál se budu zasazovat o zpřísnění exekutorského zákona, aby slušní lidé měli proti exekutorům šanci. Chci posílit pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu. Stav, kdy úřad najde vážné chyby v práci státních institucí a dál se nic neděje, je nepřípustný. Dál budu podporovat efektivní využívání všech typů dotací a ne jejich rozkrádání. Chci dotáhnout do konce moji snahu o omezení doživotní imunity zákonodárců – naši současnou praxi nespatříme nikde jinde v Evropě. Budu usilovat o to, aby konečně prošel zákon o obecném referendu, který by umožnil konání především obecních referend.“
Senátní kampaň Jiřiny Rippelové bude mít ale i další rozměry. Spojí své síly s jednou z našich nejlepších českých lékařek, rodačkou z Klatovska, mamoložkou MUDr. Mirkou Skovajsovou a společně uskuteční několik přednášek na téma „Mamografie v životě ženy a rodiny“. Přednášky, sloužící k prevenci nebezpečného onemocnění, mohou navštívit posluchači v Klatovech, Kdyni, Domažlicích a Kašperských Horách.
„Sama jsem před několika lety vážně onemocněla, a proto vím, jak důležitá je v životě ženy prevence, dobrá rada a včasná pomoc,“ vysvětluje svůj záměr Jiřina Rippelová.
Ale její kampaň bude mít i zábavnější stránku. Se svým kamarádem, cestovatelem, a fotografem Honzou Duchkem, budou pořádat sami nebo spolu s občanskými sdruženími cestopisné pořady s velkoplošnou projekcí. Začíná se na Novém Zélandu, a přes Jižní Afriku, Čínu a Tibet budou pokračovat až do země Inků. Posluchači navštíví i Uzbekistán a Tádžikistán.
„Během dne chci být mezi lidmi. Pokud mi čas a počasí dovolí, ráda bych část kampaně absolvovala na kole. Chci s lidmi hovořit o aktuálním dění, o svých programových prioritách. Pro muže mám malý dárek v podobě zlatavého moku s mým kontaktem, pro ženy bylinku bazalku v květináči, ke které jsem napsala můj vyzkoušený recept na rajčatový salát s bazalkou. Dětem nabídneme oblíbené balónky a tradiční cukrovinky. Moje kampaň nebude založená na billboardech a bannerech. Na to ani já, ani politická strana, za kterou kandiduji, nemá tolik financí. Navíc si myslím, že to nejsou billboardy s mnohdy úsměvnými a populistickými hesly, které volební kampaně vyhrávají..
Chci se občanům představit jako slušná politička, jako jedna ze čtyř stávajících senátních právníků, která zná pravidla legislativního procesu a chce obhájit svůj mandát a ve své práci pokračovat. Funkci senátorky chci tak jako dosud, vykonávat bez kumulace jakýchkoli dalších uvolněných funkcí,“
uzavírá Jiřina Rippelová.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama