JUDr. Martin Havel

  • Karlovarský kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,72. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30.06.2016 10:03:11

Díky úspěšnému vyjednávání premiéra se stavby na D6 nezdrží

Díky úspěšnému vyjednávání premiéra se stavby na D6 nezdrží

Premiér Bohuslav Sobotka se setkal s předsedou Evropské komise Jean – Claudem Junckerem, aby s ním mimo jiné jednal o problému opakovaného posuzování dopravních staveb z hlediska jejich vlivu na životní prostředí (EIA).

 

Jednání skončilo úspěchem a z jeho závěru plyne, že stát může pokračovat v dostavbě páteřní infrastruktury, a to konkrétně v případě deseti staveb, na které chce využít finance z EU. Podle hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla to umožní zahájení tří plánovaných akcí na D6 podle původního předpokladu, tedy v roce 2017.

„Díky výsledku vyjednávání budou moci dále naplno probíhat přípravy tří staveb na naší páteřní D6 od Varů do Prahy bez toho, aby se znovu musel opakovat proces EIA, tedy posuzování vlivu na životní prostředí. Jde o obchvat Řevničova, Lubence a úseku Nové Strašecí – Řevničov. Stavět by se mělo začít už v příštím roce,“ uvedl hejtman.

Všech deset dopravních staveb tvoří část Transevropské dopravní sítě (TEN-T). Už během června schválila vláda novelu zákona o posuzování vlivu na životní prostředí, na jejímž základě by vybrané dopravní stavby zvláštního významu nemusely proces EIA znovu absolvovat. Sněmovna by měla navrhovanou novelu odsouhlasit ve zrychleném režimu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama