JUDr. Michal Hašek

  • PRO
  • Jihomoravský kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,26. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.02.2024 11:17:00

Zapiš si to, Sašo - demos znamená lid, ne lůza

Zapiš si to, Sašo - demos znamená lid, ne lůza

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nálepkování názorových oponentů vládní pětikoalicí

 Projevy z Prahy mne neoslovily. Hlas slovenského premiéra z Bratislavy určitě ano. Rusko porušilo útokem na Ukrajinu v roce 2022 mezinárodní právo, to je bez debaty. Konflikt v jiné podobě existoval už o několik let dříve. Ukrajina, Rusko i Evropa potřebují ze všeho nejvíce teď mír a konec zabíjení.

Snaha porazit vojensky a ekonomicky uštvat sankcemi Rusko za dva roky, jak vidíme, nezafungovala. Pomohli jsme Ukrajině a Ukrajincům už desítkami miliard, otevřeli jsme jim náruč a poskytli pomoc před hrůzami války. Je čas, aby zbraně utichly a světové společenství i Evropská unie přivedly Ukrajinu a Rusko k jednacímu stolu.

Další eskalace konfliktu nepřinese nic dobrého těžce zkoušené Ukrajině, ale ani Evropě. Rusko si na druhou stranu nemůže myslet, že vyhraje. Že by válka skončila bez jasných bezpečnostních záruk Ukrajině i celé Evropě. I Rusko se musí podílet na náhradě válečných škod. Povinností politiků je hledat cestu k míru, ne prodlužovat válku. Každý další den, kdy budou umírat lidé, je prohrou celého světového společenství.

Tato slova se nebudou líbit. Politikům s fanatickými plameny v oku, obchodníkům se smrtí ani mainstreamovým médiím, hrajícím podle notiček svých majitelů a inzerentů. Nicméně je čas je říct. Jsme stále ještě demokratický stát se zaručenou svobodou slova. Nebuďme ničími poskoky ani vazaly. Nedělejme domácí ani zahraniční politiku od pangejtu k pangejtu.

A nenechejme se “umravňovat” či nechat se “nálepkovat” dnes těmi, kteří věrně sloužili minulému režimu, aby se z nich dnes staly ty největší a nejhalasnější “morální majáky”. Mám teď na mysli nikoliv současného prezidenta, ale třeba komentátora, který před listopadem opěvoval SSSR a který dnes nazývá lidi s jiným názorem, než který má on sám, “lůzou”.

Ne, Sašo, my nejsme lůza. Jsme svobodní občané České republiky, kteří máme rádi skutečnou demokracii. Tedy vládu lidu, lidem a pro lid. Zapiš si to, Sašo - demos znamená lid, ne lůza, a kratos znamená vláda…

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama