JUDr. Naděžda Kratochvílová

  • R2014
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

08.10.2014 7:46:14

Nejnebezpečnější přechod v Praze 5 otevřen s novým osvětlením

Nejnebezpečnější přechod v Praze 5 otevřen s novým osvětlením

V ulici Svornosti na Praze 5 došlo ke spuštění nového bezpečnostního prvku osvětlení přechodu pro chodce, které přispěje ke zvýšení bezpečnosti na této frekventované dopravní tepně.

Osvětlení nechala Praha 5 vybudovat díky příspěvku Nadace ČEZ poté, co 1886 uživatelů dalo hlas v anketě o nejnebezpečnější přechod silnice v regionu, kterou firma pořádala.

Slavnostní zprovoznění osvětlení se uskutečnilo za účasti zástupkyně místostarostky JUDr. Naděždy Kratochvílové (RESTART 2014) v úterý 7. října v 19.30 hodin. „Přechody jsou jedním z nejnebezpečnějších míst v městské dopravě. Jsou častým místem dopravních nehod s mnohdy tragickými následky. Loni se na přechodech stalo 1 283 nehod, z toho 28 bylo smrtelných. Kvalitní osvětlení dokáže snížit počet střetů s chodci na přechodech až o 65 %,“ uvedla JUDr. Kratochvílová (RESTART 2014).

Nové osvětlení vzniklo díky Skupině ČEZ, která ve spolupráci s Policejním prezidiem ČR a BESIP vybrala 70 rizikových přechodů z celé republiky, které je potřeba správně osvětlit, aby se předešlo zbytečným zraněním chodců. Vybudování osvětlení stálo 156 000 korun a hradila jej Nadace ČEZ.

„Ráda bych poděkovala Nadaci ČEZ, která uspořádala anketu s nebezpečnými přechody i odborníkům, kteří se podíleli na jeho vybudování. Je potěšující, že se v poslední době začalo zvýšení bezpečnosti přechodů intenzivněji řešit. Doposud je ale takto osvětlených přechodů k vidění velice málo, proto mě těší, že se nám podařilo úspěšně dotáhnout projekt osvětlení právě v ulici Svornosti na Praze 5, kde je vysoká hustota dopravy,“ řekla zástupkyně starosty JUDr. Naděžda Kratochvílová z hnutí RESTART 2014.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout