JUDr. Ondřej Veselý

  • ČSSD
  • Jihočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,37. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

14.06.2018 17:11:30 - Bobo11

Nominační zákon

Je pravda, že zástupci ČSSD hlasovali proti návrhu nominačního zákona, kterým chtěli skoncovat s politickými trafikami? Proč?!

Odpověď

15.06.2018 7:23:45 - JUDr. Ondřej Veselý
 Dobrý den,
vzhledem k tomu, že se o nominačním zákoně dosud nehlasovalo, tak to rozhodně pravda není. Já sám a (tuším) další tři naši poslanci jsme jej dokonce spolupodepsali. Ne, že by byl tak dobrý (má opravdu řadu nedokonalostí), ale v situaci, kdy hnutí ANO obrátilo o 180°a z protikorupční rétoriky se stali trafikanty, že se i pražská ODS zlatých devadesátých musí červenat, jsme považovali za nutné o věci minimálně zahájit diskuzi.
Je však velmi pravděpodobné, že nominační zákon bude zamítnut již v prvním čtení. Hlavním důvodem je způsob prezentace nejen tohoto návrhu, ale i dalších vlastních a způsob hodnocení cizích zákonů ze strany Pirátů, za který si již vysloužili napříč spektrem přezdívku Jakobíni. Mě osobně to hodně mrzí, protože řadu myšlenek a návrhů Pirátů považuji minimálně za zajímavé. Jenže svým přístupem se Piráti vystavují riziku, že jejich návrhy budou houfně padat do stoupy bez dalšího. I s tím nic neudělám. Nad tím se musí zamyslet sami Piráti.