JUDr., PhDr., Zdeněk Ondráček, Ph.D.

  • KSČM
  • Královéhradecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,17. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

12. 1. 2020 11:39:23 - Zubr

Ještě jednou, proč?

Pane Ondráčku, vy jste někde v mém dotazu četl, že podle mně mají "domobrany" se zbraní v ruce usilovat o změnu režimu, a tak je jen dobře, že se takové spolky budou zakazovat.
Napsal jsem, že domobrany, mají-li bránit domovy, mají tím společný cíl a ten společný cíl, je už podle návrhu zákona ideologie. Proto jsem se ptal, proč nenapíšete do zákona, to co platí a navrhujete, jak vy říkáte, právničinou, pasqvil, který se dá vykládat na mnoho způsobů. Takové zákony nestojí za nic a jsou zneužitelné.

Odpověď

15. 1. 2020 7:23:30 - JUDr., PhDr., Zdeněk Ondráček, Ph.D.
Dobrý den,děkuji za názor. Bránit domovy má primárně Policie ČR. Domobrany a jiné spolky mají sdružovat lidi s cílem, který není v rozporu s Ústavou ČR a jejími zákony. Takovým cílem je třeba rozvoj branné činnosti mládeže nebo příprava obyvatelstva na krizové situace. Pokud bude tento spolek schopen plnit i některé jiné úkoly může být v oné krizové situaci využit k plnění úkolů v oblasti vnitřní bezpečnosti státu. Nemá tedy činnost bezpečnostního sboru suplovat, ale být v případě potřeby nápomocen. Jestli chce být někdo policistou ať se jím stane. Jestli vnímáte Vámi uváděný cil jako ideologii, tak v tom případě doporučuji zadat toto slovo do vyhledávače  a přečíst si význam. Přeji hezký den.