JUDr., PhDr., Zdeněk Ondráček, Ph.D.

  • KSČM
  • Královéhradecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,11. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

2. 1. 2015 14:37:11 - Horník

Pracovitost poslanců KSČM

Pane poslanče,
z mediálních informací jsme se dověděli, že komunisté jsou v PS nejpilnější. Na druhé straně je nejméně pilným poslanec za TOP 09* a její předseda Šláfenberger. Bude tento "spáč" postižen za nic nedělání. A jak je možné, že takovým se ještě zvýší platy. Komunisté by tohoto člena Bilderbergu měli vyzvat, aby se vzdal mandátu! Pokusíte se o to?

Odpověď

2. 1. 2015 18:25:38 - JUDr., PhDr., Zdeněk Ondráček, Ph.D.

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Ano, máte pravdu, poslanci KSČM jsou při výkonu svého poslaneckého mandátu nejpilnější ze všech politických subjektů. Jsme si totiž vědomi, že máme tu čest zastupovat své voliče a svůj mandát proto bereme odpovědně. Pravdou je i to, že na druhé straně jsou poslanci, kteří mají účast na jednáních menší než polovinu, ale platy stejné, ne-li vyšší. Jednací řád Sněmovny bohužel nezná možnost, jak absentérům plat snížit nebo dokonce odebrat. Vyzývat kohokoli, aby se svého mandátu vzdal by primárně měli sami voliči, kteří konkrétnímu politikovi svůj hlas dali s vidinou, že je bude zastupovat, ale on tak nečiní.

Na druhou stranu je snad i na místě konstatování, že častá nepřítomnost některých poslanců ve Sněmovně je pro tuto zemi snad i spása a jsme tak ušetřeni projevům stařecké demence či jiných civilizačních chorob.