JUDr., PhDr., Zdeněk Ondráček, Ph.D.

  • KSČM
  • Královéhradecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,11. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

04.12.2014 13:42:01 - volič z ČR

komise....

Vyšetřovací komise k prověření způsobu vyšetřování kauzy Opencard, které jak jsem zjistil, jste členem, navrhuje rotaci státních zástupců každých 5 let. Nemůže to v nést do systému chaos? Co bude s kauzami, na kterých budou pracovat? Nemůžete je střídání zdržet? A když jsme u Opencard, k čemu jste uvnitř komise došli? Kde je možné se dočíst nějaké výstupy práce komise?

Odpověď

04.12.2014 16:49:25 - JUDr., PhDr., Zdeněk Ondráček, Ph.D.

Dobrý den,

případná rotace státních zástupců je jedním z navrhovaných doporučení vyšetřovací komise. Pokud by byla realizována mohla by přispět k lepší efektivitě práce státních zástupců, neboť mnohde se do jejich práce promítají osobní a profesní vazby. Rotace by měla být zejména pro státní zástupce na řídících postech. Obdobně se tak stalo i u Policie ČR letos na jaře a myslím, že žádný chaos to do práce policie nevneslo. U státních zástupců není kauza vázána na konkrétního státního zástupce a není neobvyklé, že se státní zástupci v dozoru kauzy i vymění, popř. zastoupí.

Závěrečná zpráva vyšetřovací komise je již zpracována a nyní je před projednáním ve Sněmovně. Po jejím projednání bude určitě dostupná pro širokou veřejnost na obvyklých uložištích Poslanecké sněmovny.