JUDr. Radek Šmerda, Ph.D

  • BPP
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,89. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

28.04.2011 11:42:20 - machym

Byl bych rád, kdyby se změnily i finanční parametry strategie

Pane ministře, zdravím Vás a přeju v úřadu vše dobré. Jak to vypadá se strategií dopravy, budete opravovat tu předloženou nebo vytvářet novou? mašek

Odpověď

04.05.2011 11:07:09 - JUDr. Radek Šmerda, Ph.D
 Teď máme strategii po druhém kole mezirezortního připomínkového řízení, kde nám došla spousta i zásadních připomínek. Považujeme také za svůj úkol projednat strategii znovu v hospodářském výboru sněmovny. Samozřejmě se budu snažit koncepci prosadit, jsme ale připraveni na určité kompromisy a ústupky. Nechci tedy předjímat, kdy přesně ji dám do vlády. Chci o tom předtím hovořit s premiérem a ministrem financí.
Trnem v oku je už samotný název materiálu. Otázkou také je, zda jsme schopni obhájit výhled až do roku 2025, nebo jestli nebude lepší soustředit se raději na kratší plánovací období a harmonizovat ho třeba s plánovacím cyklem Evropské unie.
Byl bych rád, kdyby se změnily i finanční parametry strategie. Jednou z variant, kterou chceme prosadit, je i posílení národních zdrojů. Do doby, než budu mít ujasněno s předsedou vlády a šéfem státní pokladny, zda dostaneme peníze navíc, nemá smysl materiál předkládat. Budu proto jednat s ministerstvem financí, samozřejmě při respektování současného stavu veřejných rozpočtů. Ale byl bych špatný ministr dopravy, kdybych se nepokusil získat nějaké peníze navíc.