JUDr. Stanislav Polčák

  • STAN
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,54. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

01.03.2021 18:11:00

Jsme v paradoxní situaci

Jsme v paradoxní situaci

Komentář na facebookovém profilu k dramatickému nárůstu plastového odpadu

 Snažíme se omezit množství plastového odpadu, ale je to právě plast, který chrání naše zdraví při pandemii covid-19. Roušky, masky, štíty, ochranné obleky, jednorázové rukavice… Na jedné straně poskytují bezpečí, na druhou nyní nevyhnutelně produkujeme dramaticky vyšší množství plastového odpadu. Jak si s tím poradíme?

Zrevidujeme závazné cíle o spotřebě materiálů? Přimhouříme na přechodnou dobu oči a přestaneme počítat? Nebo budeme koordinovat společný postup a inspirujeme se dobrou praxí, jak si s touto bezprecedentní situací poradit?

Jsem pro poslední variantu a budu ji prosazovat nejen v Evropském parlamentu ve výboru ENVI, kde se tímto tématem zabýváme.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama