JUDr. Stanislav Polčák

  • STAN
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.12.2018 16:56:00

K problémům, které premiér způsobil, by se měl postavit čelem

K problémům, které premiér způsobil, by se měl postavit čelem

Evropský parlament schválil usnesení ke střetu zájmů a ochraně evropského rozpočtu v České republice, které mj. znamená, že členské státy musí upravit svou legislativu ohledně střetu zájmů tak, aby nebyla v rozporu s finančním nařízením EU.

 „Mezinárodní ostuda, které čelíme, je nevyhnutelná, řadě problémů se přitom dalo čelit lepší komunikací,“ upozorňuje europoslanec Stanislav Polčák (STAN).

“Premiér Sobotka se s europoslanci snažil scházet pravidelně a řešit problémy a výzvy, se kterými se země v Evropské unii potýká. Premiér Babiš, který se rád chlubí svými mezinárodními kontakty, za celý rok ve funkci nenašel čas k setkání s europoslanci ani jednou. Kdyby tak učinil, možná by ho teď nepřekvapilo, jak se na něj Evropa dívá, a třeba by se řadě problémů podařilo předejít,” vysvětluje Polčák.

“Když už je mléko rozlité, měl by se k tomu pan premiér postavit čelem a problém otevřeně řešit. Prvním krokem by mělo být zveřejnění dopisu, který obdržel od Evropské komise, Poslanecké sněmovně by pak měl představit také harmonogram kroků, které povedou k nápravě. Ostuda nám už ale bohužel zůstane,” doplňuje Petr Gazdík, poslanec a předseda STAN.

“Pan premiér musí začít komunikovat i ve vztahu ke všem českým europoslancům. Vyzvu ho, aby uspořádal setkání ještě před zahájením lednových auditů, které v ČR zahájí Evropská komise, a o celé situaci a představě jejího řešení nás co nejpodrobněji informoval. V tuto chvíli už dávno nejde jen o něj, ale především o Českou republiku, jejíž zájem by měl konečně začít upřednostňovat,” zdůrazňuje Polčák.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 1 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout