JUDr. Stanislav Polčák

  • STAN
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

31.03.2020 20:24:24

Maďarsko směřuje k omezení demokracie i lidských práv

Maďarsko směřuje k omezení demokracie i lidských práv

Komentář na facebookovém profilu ke krokům maďarského premiéra Viktora Orbána

„Vypnutý“ parlament, vládnutí pomocí dekretů, hrozba pětiletého vězení pro ty, kteří budou šířit nepravdivé (nebo nepohodlné?) zprávy o koronaviru. Maďarská strana Fidesz včera odhlasovala svému šéfovi Viktoru Orbánovi prakticky neomezené vládnutí. Na neurčito.

Ano, státy musí v době koronavirové krize přijímat rozhodnutí efektivně, ale maďarská cesta směřuje jednoznačně pod zástěrkou boje s koronavirem k omezení parlamentní demokracie i lidských práv. Doufám, že se tato „nákaza“ nebude šířit z Maďarska dále Evropou.

Evropská lidová strana by se měla definitivně rozhodnout, jestli chce mít nadále Orbánův Fidesz za svou součást, byť jen v nynějším pozastaveném členství. Pokud Fidesz členem zůstane, hnutí STAN by do EPP nikdy nemělo vstoupit.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama